SPA - KOM 3:4p - Juniorské derby pro Brno

25., pátek 25. 11. 2022
Sparta - Kometa Brno SPA - KOM
Sparta: Volevecký – David, Tůma, Šindelek, Böhm, Ducháč (C), Bartoň, Pavlák – Fábry, Hrabík, Červenka (A), Mácha, Theimer, Senčák, Hauser, Stepanchuk, Vašíček, Žmola, Novák, Vitouch.
Kometa Brno: Kavan – Eich, Ulbricht, Fajmon (A), Svoboda, Němec (A), Bůžek, Řehák (C) – Horký, Harmim, Linka, Masař, Cakl, Rakus, Bělohlav, Zembol, Boltvan, Otava, Horváth, Šantora.
Branky a nahrávky: 20. Vitouch (Hauser, Theimer), 37. Hrabík (Senčák, Fábry), 39. Hrabík (Senčák, Fábry) – 11. Rakus (Fajmon, Linka), 17. Boltvan (Zembol, Rakus), 30. Rakus (Bělohlav, Němec), 62. Harmim (Němec). Rozhodčí: Zavřel, Zeliska – Dědek, Thuma. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 28. Střely na branku: 48:35. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.
Páteční večer ve Sportovní hale Fortuna patřil juniorskému derby mezi Spartou a Kometou, přičemž stejně jako v prvním vzájemném měření sil v aktuální sezóně i tentokrát uspělo Brno. V těsné porážce 3:4 po prodloužení dvakrát skóroval Ondřej Hrabík a jeden zásah přidal Michal Vitouch. Šanci si spravit chuť budou svěřenci Richarda Žemličky mít už v sobotu odpoledne, kdy doma přivítají jihlavskou Duklu.

Sparta do střetnutí vstoupila aktivně a kontrolovala kotouč, nedařilo se jí však Kavanovu svatyni pořádně ohrozit. Vzpruhu v ofenzívě nepřinesla ani přesilovka po vyloučení Eicha na konci šesté minuty, ve které se domácí sice drželi v útoku, ale hostujícího gólmana příliš nepotrápili.

Jako první se tak na střeleckou listinu zapsali Brněnští. Po souhře s Fajmonem se v čase 10:57 prosadil Robin Rakus, na jehož zásah o chvíli později v početní výhodě navázal Adam Boltvan. Pražané pak sice těsně před pauzou prolomili střelecké trápení zásahem Michala Vitoucha, vyrovnat před sirénou však nedokázali.

Třicátá minuta pak přinesla další zápis do kolonky gólů Komety. Pod poměrně šťastný gól se podepsal Robin Rakus, po jehož střele se kotouč odrazil vysoko nad svatyni a během následného chaosu před brankovištěm propadl za bezmocného Voleveckého. Hosté tak vedli už o dvě branky a bylo jasné, že Sparta musela přidat, chtěla-li pomýšlet na vítězství.

Domácí hráče Rakusův druhý zásah na lopatky nesrazil – naopak svěřenci kouče Žemličky byli i nadále aktivní a snažili se snížit. Štěstěna se k nim přiklonila tři a půl minuty před koncem dějství. Po souhře s Fábrym a Senčákem se z hodně ostrého úhlu prosadil Ondřej Hrabík a stejný hráč se jen pár desítek sekund nato skóroval podruhé. Do poslední části se tak šlo za stavu 3:3

Závěrečná třetina nabídla svižnou a relativně vyrovnanou podívanou, která ale postrádala větší střelecké šance na obou koncích hrací plochy. Zaváhat proti rutinním projektilům soupeřů nehodlal ani Tomáš Volevecký, ani Jan Kavan. Podstatně více práce přitom měl právě druhý jmenovaný, na kterého letělo ran celkem šestnáct, zatímco jeho kolega na druhém konci plochy čelil jen deseti. Ani jedna nicméně v síti neskončila, a po závěrečné siréně tedy došlo na prodloužení.

Po prvotních pokusech Sparty o rychlé rozhodnutí, které brněnský gólman hravě zneškodnil, se ke kotouči dostala Kometa. V čase 61:37 pak Voleveckého překonal Nesim Harmim, jehož zásah hostům zajistil výhru 4:3.

Tobiáš Slavíček (HC Sparta Praha): "Na první polovinu utkání se z naší strany nedalo vůbec koukat. Přehlídka nepřesností a dlouhých oblouků bez chuti a energie. Soupeř ale také nic moc nepředvedl, góly jsme jim nabídli sami. Ve třetí třetině náš výkon konečně dostal nějaké parametry a Brno jsme hodně tlačili. Vyložené šance i do prázdné brány jsme neproměnili, a proto se radoval soupeř."

Lubomír Oslizlo (HC Kometa Brno): "Dnes jsme odehráli velmi dobré utkání proti velmi kvalitnímu soupeři. Věděli jsme, jak je Sparta silná, a o to víc nás těší zisk dvou bodů. Nemám rád slovo "zasloužené", ale duel skončil remízou a v prodloužení jsme pak byli šťastnější."