FIN6, sobota 14. 4. 2007
Sparta - Pardubice SPA - PCE
Sparta: Duba - Vykoukal, Jan Hanzlík, Ptáček, Stehlík, Pilař, Tabaček, Benýšek - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Štrba, Kratěna - Netík, Langhammer, Dragoun.
Pardubice: Lašák - Linhart, Čáslava, Snopek, Havíř, M. Šeda, M. Čech, Koma - P. Sýkora, Rolinek, Blažek - Čaloun, Pucher, Pivko - Ondřej, M. Hlinka, Andrašovský - od 10. navíc F. Mrázek, Koukal, Starý.
Branky a nahrávky: 4. Kratěna (P. Ton), 22. Kratěna (Netík). Rozhodčí: Minář, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 14.000. Konečný stav série: 4:2.
Je dobojováno a znovu po roce se ze zisku mistrovského titulu radují hokejisté pražské Sparty. V šestém finálovém zápase v T-Mobile Areně předvedli vynikající výkon směrem dozadu, který v brance podpořil bezchybný brankář Duba. Ke zlatému grálu hokejisty dovedla týmová práce, obětavost a zejména dvě trefy Kratěny. V Holešovicích právě startují zasloužené oslavy...

Překvapivě s Karlem Pilařem v sestavě, ale bez zraněného Černoška naskočili nabuzení Pražané do šestého střetnutí. Začali odvážně a zvýšenou aktivitou si brzy vynutili dva fauly hostí v krátkém sledu. V přesilovce pět na tři první obrovskou šanci spálil Hlinka, ovšem ve 4. minutě už domácí předchozí zaváhaní napravili. Ránu Tona Lašák jen vyrazil před sebe a nejblíže puku měl Kratěna, jenž jej zasunul brankáři mezi betony. V pokračující výhodě byli blízko úspěchu také Vykoukal od modré čáry a tečující Pilař. Pardubice se rozjížděly pomaleji, jakoby je zaskočil nástup domácích. Duba se zapotil pouze ve chvíli, kdy na něj uháněl rychlík Sýkora a poté, co neudržel ránu Čalouna. Ale první třetina byla zcela v režii Holešovických, kteří donutili Lašáka zasahovat hned devatenáctkrát. Nejblíže druhému úderu do pardubické sítě byl nikým neatakovaný Sivek sám před brankou a dorážející Hlaváč.

Druhou část načali Pražané v oslabení, ovšem herní nevýhodu zvládli bravurně. Naopak několik vteřin poté ve 22. minutě vyšachovali Kratěna s Netíkem pardubickou obranu a prvně jmenovaný pálil do odkryté svatyně hostí. V dalším oslabení dokonce na Lašáka uháněl po křídle Ton, svůj ostrý projektil namířil pouze do ramene. Vzápětí se mezi beky protáhl také Dragoun, tváří v tvář slovenskému gólmanovi neuspěl. Po polovině střetnutí fantastický hokej gradoval, šance byly na obou stranách, přesto více nebezpečná byla Sparta. Duba se vytáhl proti ráně Blažka skryté podél nohou Stehlíka a zejména pak proti Sýkorovi výtečným přesunutím napravil své předchozí zaváhání v rozehrávce. V závěru pak sparťanský brankář přihlížel dvojí šanci spoluhráče Kratěny. Ten nejprve pálil těsně nad břevno, o pár chvil později si mezi nohami prohodil Havíře, šikovnou ranou do protipohybu ani tentokráte hattrick nezkompletoval.

Závěrečné dějství začala Sparta zodpovědně, nikam se netlačila a do útoku postupovala jen ve chvíli, kdy vycítila šanci na přečíslení či rychlý protiútok. Příležitostí rapidně ubylo. Zatímco Pardubice jen bezzubě bušily na pěvně uzamčená zadní vrátka Pražanů, ti hráli jen to, co potřebovali. Lašák zůstával v permanenci především v přesilových hrách domácích, ve kterých musel vytáhnout z rukávu dobré zákroky. Poradil si se švihem Hlinky i ranou bez přípravy Hanzlíka. Pardubicím s přibývajícím časem sedla na hokejky nervozita a zmar, když ve třetí třetině vyprodukovaly směrem dopředu pouze jedinou vážnější šanci. Sýkora využil ojedinělé skulinky v obraně Sparty, na Dubu si v koncovce ovšem nepřišel. Východočeši si zkusili brzy vzít oddechový čas, odvolali rovněž gólmana Lašáka, ale kýžené branky se nedočkali. Pražané stejně jako před rokem vyhráli poslední zápas sezóny, znovu neinkasovali žádnou branku a jako druhý celek od dob nadvlády Vsetína dokázali obhájit v samostatné české soutěži mistrovský titul. Zaslouženě.