1. 11. 2019 | Petr Pavlík

TRI - SPA 2:3 - Sparťané dobyli třineckou tvrz

16., pátek 1. 11. 2019
Třinec - Sparta TRI - SPA
Třinec: Kváča – Gernát, Roth, M. Doudera, Kundrátek, Galvinš, D. Musil, Krajíček (C) – M. Kovařčík, P. Vrána, M. Stránský – Dravecký (A), Marcinko (A), Hrňa – Hrehorčák, Hladonik, Kofroň – Chmielewski, Polanský, O. Kovařčík.
Sparta: J. Sedláček – Kalina, Blain, Ďaloga, Jurčina, Polášek (A), Košťálek, Tomáš Dvořák – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Řepík (C), Tomášek, Smejkal – Buchtele, Pech (A), Forman – Rousek, V. Růžička, Dvořáček.
Branky a nahrávky: 18. Kundrátek, 34. Kundrátek (Dravecký, M. Kovařčík) - 10. Smejkal (Tomášek, Řepík), 29. Rousek (Smejkal, Polášek), 53. Smejkal (Jurčina). Rozhodčí: Hradil, Holm - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Střely na branku: 27:43. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3. Nejlepší hráči utkání: Tomáš Kundrátek - Jiří Smejkal.

Další venkovní utkání naši hokejisté jeli odehrát na nejvzdálenější led do Třince, kde v průběhu utkání dvakrát vedli, ale soupeř pokaždé dokázal vyrovnat. Ve třetí části se podruhé v zápase prosadil Jiří Smejkal a vystřelil tříbodovou výhru. Sparťané tak urvali veledůležité vítězství a udrželi se na horních místech tabulky. V neděli čeká náš tým pikantní duel s Kometou Brno.

Trenérský štáb našeho týmu dodržel pravidlo z posledních utkání a do branky pro změnu poslal Jakuba Sedláčka. Mimo hru zůstal Martin Dočekal a místo Jiřího Černocha dostal ve čtvrté formaci přednost David Dvořáček. V úvodu utkání se oba týmy spíše otrkávaly a větší šance přišly až v dalším průběhu hry. Rozjásat hrstku sparťanského kotle mohl právě Dvořáček, který v samostatném úniku trefil pouze beton domácího brankáře Petra Kváči. O chvíli později schytal Říčka nepříjemnou ránu soupeře od modré čáry a na střídačku odjížděl s bolestivou grimasou.

Sparťané postupně zvyšovali tempo a domácí hráči měli s jejich hrou menší problémy. Tomášek ale při snaze zakončit svou akci narazil na připravené betony třineckého gólmana. Hostující šance najednou přibývaly, avšak Řepík před brankou domácích netrefil puk ideálně. Poté hrál náš tým první přesilovou hru, kterou využil před brankou volný Jiří Smejkal po parádní přihrávce Tomáška. Domácí nakopl faul Buchteleho a po chybné rozehrávce Jurčiny vyrovnal stav utkání střelou z mezikruží Tomáš Kundrátek. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 1:1.

Vstup do druhé třetiny byl z obou stran opatrný a nikdo z hráčů se nedostal do větší šance. Stejně jako v první třetině se připomněl Tomášek, který po přihrávce Smejkala střílel zpoza kruhů, ale Kváča měl lapačku na správném místě. V následné hře čtyři na čtyři to v hale pořádně zahučelo, jelikož puk po střele jednoho z našich borců orazítkoval horní tyčku a poté se překulil nad branku.

Doménou sparťanského týmu v tomto utkání byly přesilové hry. Polášek s hlavou nahoře vyslal střelu na branku, u které si našel puk Lukáš Rousek a mladičký útočník v sestavě Pražanů se svou bekhendovou dorážkou nemýlil. Poté se v třinecké aréně chvíli nehrálo, když Marcinko atakoval tvrdým hitem Kalinu, který odjel za pomoci kustodů a doktora rovnou do kabiny. Oceláře dostal zpět do hry faul Jurčiny a dvě vteřiny po vypršení jeho trestu vyrovnal z předbrankového prostoru Tomáš Kundrátek. Stav byl tak před třetí třetinou opět vyrovnaný.

Sparťané vlétli do třetí dvacetiminutovky pořádně zhurta, ale po nadějných střelách Ďalogy a Řepíka se ukazatel skóre nezměnil. Domácí vytasili z rukávu rychlou odpověď, Ondřej Kovařčík po přihrávce Polanského zpoza branky mířil hodně nepřesně. Náš tým se chvílemi trápil s rozehrávkou, ale domácí hokejisté nedokázali využít pár okének v obraně.

V polovině třetí části hry byla k vidění doslova šermovaná na obou stranách, a hráčům se tak ve většině případů nedařil přechod středního pásma. Změna přišla až ve dvaapadesáté minutě, kdy orazítkoval tyčku Doudera a sparťané měli tentokrát velké štěstí. Domácí to muselo později pořádně mrzet. Sparťané se dostali do útočného pásma a nahození Jurčiny usměrnil do sítě Jiří Smejkal. Naši hráči už další komplikace nepřipustili a v Třinci vyhráli poprvé za tři body od 17. října 2014.

Ohlasy trenérů

Marek Zadina (HC Oceláři Třinec): "Viděli jsme výborné utkání. Sparta hrála velmi dobře a agresivně, zatímco my jsme neodehráli tak dobrý zápas. Byli jsme všude později, prohrávali jsme osobní souboje u mantinelu, kde nás přetlačili. Byli bychom spokojeni, kdybychom vytěžili nějaký bod, bohužel se nám to nepodařilo. Spadla nám do branky jedna střela od modré čáry, předtím jsme dali tyčku. V tomhle směru byla Sparta šťastnější, ale musíme přidat v agresivitě a pohybu."

Uwe Krupp (HC Sparta Praha): "Byl to velmi dobrý zápas, oba týmy hrály disciplinovaně. Od první třetiny jsme hráli s velkým nasazením, byli jsme agresivnější, nedávali jsme soupeři moc prostoru. Dařilo se nám Třinec zpomalovat ve středním pásmu, to bylo hodně důležité. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, dalo se očekávat, že rozhodne jeden gól. Na konci jsme měli trochu štěstí, že domácí trefili břevno, ale vypracovali jsme si taky dobré šance. Odehráli jsme dobrý venkovní zápas a jsme šťastní, že máme tři body."

SPA - TRI 2:3p - Bronzová sezona skončila