16. 10. 2010 Petr Schwank, Pavel Hrdina

Analýza: Marek Bartánus

Třiadvacetiletý Marek Bartánus přicestoval do Prahy jako jedna z předsezónních posil holešovického celku a letos si odbývá svou premiéru v české nejvyšší soutěži. Urostlý forvard si zatím připsal jen jednu asistenci a svou sbírku bodů bohužel nerozšířil ani proti Liberci.

Bartánus naskočil na led po boku Yoricka Treilleho a mladého Dominika Pacovského jako levé křídlo třetího útoku. Do hry postupem času zasahoval stále méně a méně, byť jej trenéři zpočátku nasadili i do přesilovkové formace. V ní však neoslnil a působil spíše neviditelným dojmem.

Podobně tomu bylo i při vyrovnaných silách na ledě. Snažil se hrát do těla a aktivním forčekingem odebírat soupeři kotouč, ale ve většině případů marně. Za zápas prověřil Pince pouze dvakrát. Jeho nejsvětlejší moment přišel ve třetí třetině, kdy ujel s pukem na hokejce hostující obraně. Ta jej ale včas dostihla a ve spolupráci s gólmanem odzbrojila.

Ke konci zápasu do dějství téměř nezasáhl, ve třetí třetině střídal jen dvakrát. Na 40 sekund se objevil v prodloužení, kdy podnikl jeden ze svých individuálních útočných pokusů. Kromě nich a několika chytrých přihrávek ale prakticky nic víc na ledě neukázal a zůstal neviditelný.

Momenty Marka Bartánuse v utkání:

8:24 – Bartánus nastupuje na přesilovku s spolu s Tomášem Kůrkou a Davidem Výborným. Nevystřelí

18:54 – Sparťanská 41 střílí z pravého kruhu, Pinc bez problémů kryje.

19:55 – Slovenský mladík dostává do dobré pozice přihrávku pod nohy, nedokázal vystřelit.

49:29 – Sám se prodral přes útočné pásmo do zakončení, zblízka vystřelil těsně vedle brány.

63:00 – Zopakoval svůj pokus o samostatnou akci. Tísněn obráncem stačil vystřelit, ale liberecký gólman bez problémů vyrazil.