9. 1. 2007 Lucie Vítková

Dragoun pomohl Spartě důležitou brankou

Znojemští Orli vlétli na Spartuje ve velkém stylu. Z prvotního tlaku vytěžili vedoucí branku, na kterou po necelých dvou minutách odpověděl Michal Dragoun. Pravé křídlo třetí formace zažívá nejlepší sezónu mezi seniory. Na svém kontě má již šest bodů a se svými spoluhráči z útoku dokáže podpořit útočnou hru Pražanů.
Na utkání ve Znojmě se Holešovičtí připravovali. “Věděli jsme, že má Znojmo málo hráčů. Dalo se tedy očekávat, že na nás vlítnou hned na začátku a budou chtít zápas rozhodnout. Přestože jsme s tím počítali, byli jsme zaskočení,“ přiznal hned v úvodu třiadvacetiletý útočník Michal Dragoun. “Do sedmé minuty jsme nevěděli, kde nám hlava stojí. Poté, co jsme vyrovnali se srovnala také hra. Nakonec nás po první třetině trenéři pochválili,“ doplnil odchovanec holešovického mužstva.

Nerozhodný stav po první dvacetiminutovce zařídil po krásné kombinaci třetí formace právě Michal Dragoun. V probíhající sezóně vsítil již třetí branku. “Výbornou práci odvedl Klimt, když zachytil na modré čáře domácí rozehrávku. Puk posunul na Langhammera, který mě viděl samotného mezi kruhy. Měl jsem dostatek času zamířit. Počkal jsem si, až Trvaj lehne a chtěl mu to pověsit nahoru. Přesně tak se mi to povedlo,“ vrátil se k situaci z deváté minuty, kdy se blýskla celá útočná trojice. “Byl to určitě důležitý moment, Znojmo nevedlo příliš dlouho a muselo se nadále tlačit do útoku. I nás to podpořilo, nechtěli jsme prohrávat,“ posmál se třiadvacetiletý hokejista.

Podruhé do vedení již Sparta svého soupeře nepustila. Nechybělo však mnoho a v devětačtyřicáté minutě mohlo být vše jinak. Akci Dopity s Padělkem musel sudí Homola konzultovat s videorozhodčím. “Byl jsem na ledě, ale příliš jsem tu situaci neviděl. Puk jsem viděl na brankové čáře a pak jak po něm Duba skočil. Kluci ale říkali, že celým objemem brankovou čáru nepřešel,“ myslí si forvard, jenž do minulé sezóny pravidelně naskakoval ještě v první lize. “Určitě to byl zlomový okamžik zápasu. Zbývalo deset minut do konce základní hrací doby a branka v naší síti by nás určitě rozhodila. Naštěstí to dopadlo tak, jak dopadlo,“ oddychl si Dragoun.

Naopak zanedlouho udeřila dvakrát Sparta a duel definitivně zlomila na svou stranu. Po třech prohrách na ledě soupeřů se konečně mohla radovat ze zisku tří bodů. “Odjíždíme spokojení. Už v Třinci jsme měli utkání dobře rozehrané, ale nestačilo to. Nemyslím si, že hrajeme venku špatně, ale nedáváme branky,“ konstatoval dravý forvard, jenž je často terčem faulů soupeře.

Dragounovi se letos daří. Na svém kontě má šest bodů za tři branky a stejný počet asistencí. Poprvé se nastálo probojoval do hlavního mužstva Sparty a nevypomáhá klubům v první lize. “Zezačátku se nás ve třetí pětce točilo hodně a hra byla rozháraná. Nyní už delší dobu nastupujeme spolu s Langhammerem a zvykáme si na sebe. Vyhovíme si a dokážeme odehrát kvalitní zápasy,“ neskrývá spokojenost hokejista, který je v plusu i v kolence +/- bodů.

Ve čtvrtek hokejisté Sparty odlétají do Petrohradu, kde je čeká turnaj mistrů zvaný Super Six. Extraligu proto čeká týdenní přestávka. “Těším se hodně. Bude to takové odreagování, zase něco jiného než ten každodenní extraligový dril v Česku. Máme možnost tam udělat dobrý výsledek a určitě se o to popereme,“ říká odhodlaně Dragoun. Spartě se ale v posledních dnech daří a vynucená přestávka by mužstvu nemusela prospět. “To se ukáže až potom, pevně ale věřím, že nám to neuškodí,“ neláme si hlavu závěrem.