40., úterý 9. 1. 2007
Znojmo - Sparta ZNO - SPA
Znojmo: Trvaj - Kříž, Jareš, Bičánek, Němeček, Kotaška, Chvátal - Selingr, Dopita, M. Růžička - A. Padělek, Tvrdík, V. Říha - Beroun, J. Svoboda, D. Nedorost.
Sparta: T. Duba - Ptáček, Stehlík, Vykoukal, Jan Hanzlík, Černošek, Tabaček, Protivný - Sivek, J. Hlinka, Hlaváč - P. Ton, Netík, O. Kratěna - Dragoun, Langhammer, Klimt - Hromas, Vrbata, Podlešák.
Branky a nahrávky: 7. J. Svoboda - 9. Dragoun (Langhammer), 56. kratěna (Netík), 57. Hlinka (Sivek). Rozhodčí: Homola - Guth, Rittich. Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2804.
Jako v minulém zápase, tak i tentokrát se hrál v Hostan Aréně vyrovnaný hokej. V sedmé minutě si nahrávku Jaroslava Svobody srazil do vlastní sítě JIří Vykoukal, o dvě minuty později vyrovnal do růžku Trvajovy branky Dragoun. Další změna skóre nastala až v 56. minutě, když byl Trvaj krátký na Kratěnův pokus. Pražané již nepřipustili drama, o minutu později Sivkovu střelu vrátil do sítě Hlinka. Sparta si tak dále drží třetí pozici v tabulce.

Do utkání vstoupili Orli velmi aktivně, výsledkem toho byly dvě nebezpečné teče Němečkových střel. První branka na sebe nenechala dlouho čekat, přihrávku Jaroslava Svobody si do vlastní sítě srazil Vykoukal. Sparta dokázala bleskově odpovědět brankou Michala Dragouna, poté se hra přelévala ze strany na stranu. Ve vyložené příležitosti trefil Růžička pouze tyč. Ze strany soupeře byla nejaktivnější Hlinkova řada. Obě mužstva si vytvořila řadu příležitostí, za domácí se dobře prosazoval Tvrdík, ale skóre už se do konce první třetiny neměnilo.

Druhé dějství začali Pražané v početní výhodě, přesilovku ale nevyužili. Na druhé straně pálil dvakrát Bičánek, štěstí se k němu nepřiklonilo. Pěknou přihrávku Růžičky nedokázal do branky zasunout Dopita. V polovině zápasu se pokoušel strhnout vedení na domácí stranu nejprve Padělek a po něm Svoboda, proti byl strážce sparťanské svatyně, Tomáš Duba. Aleš Padělek, po zranění opět v sestavě Orlů, byl při chuti a několikrát si vypracoval slibné příležitosti, kterým scházela už jen gólová tečka. V této fázi utkání na ledě Znojemští dominovali, jedinou příležitostí Sparty byla střela Langhammera. Ke konci třetiny se zápas začal vyrovnávat a za Spartu zahrozil Hlaváč. I když v tomto dějství branka nepadla, viděli jsme bojovný a zajímavý hokej.

Do poslední části vstoupila Sparta jako vyměněná, v úvodu napřáhl Ton a jeho rána se zastavila až o tyč Trvajovy brány. Další příležitost Tona zlikvidoval obratným zákrokem znojemský brankář. Po chybě v domácí obraně pálil bezúspěšně Hlaváč. Ve 49. minutě utkání přišel rozhodující moment, když puk za Dubu zasouval Dopita a po něm ještě dorážel Padělek, kotouč se ploužil po brankové čáře a zůstal přilepený u tyče. Tuto zapeklitou situaci šel hlavní arbitr zápasu prodiskutovat s videorozhodčím a po vzájemné domluvě se rozhodli branku neuznat.

Vzápětí domácí nevyužili nabídnutou přesilovou hru, a tak udeřilo na druhé straně. Kratěnova střela od hrazení propadla znojemskému brankáři do sítě. Než se Orli stačili rozkoukat, přidal třetí branku Jaroslav Hlinka. V závěru mohli ještě domácí zkorigovat stav při vyloučení Vykoukala, ale přesilovka se jim příliš nevydařila. Všechny tři body z nadprůměrného střetnutí si tak odváží Pražané.

Jan Votruba (Znojmo): "I když jsme prohráli, tak bych ocenil velmi bojovný výkon našeho týmu. Nechci se vymlouvat na to, že nám chybí pět zraněných hráčů. Bohužel se štěstí v závěru zápasu k nám otočilo zády. Řady zraněných doplnil Haman, který má zablokovaný nerv. Sice ještě ráno zkoušel bruslit, ale bolest mu zabránila ve startu v zápase."

Marian Jelínek (Sparta): "Utkání mělo vysoké tempo. První třetina byla vyrovnaná, ve druhé nás soupeř převyšoval. Ve třetí jsme přehráli soupeře pohybem. Přálo nám i štěstí, ale myslím si, že jsme si vítězství zasloužili. Spornou situaci jsem pořádně neviděl, ale počítal jsem s tím, že bude branka platit. Rozhodnutí videorozhodčího nás povzbudilo a soupeře naopak poněkud srazilo. Byl to klíčový okamžik třetí třetiny."