16. 3. 2013 Tereza Velikovská

Pilař: Chceme se do Třince ještě vrátit!

T ř i n e c - Ve třetím utkání v řadě skóroval, ve čtvrtfinálové sérii s třineckými Oceláři nastřádal už čtyři branky. Ale ani další přesilovkový gól obránce KARLA PILAŘE nestačil na ledě soupeře na úspěch a mečbol bude mít v šestém střetnutí soupeř. Vysoký bek ale doufá, že sparťané vybojují sedmý duel a na třinecký led ještě ve středu vrátí.

Od začátku zápasu tahali sparťané na ledě Třince za kratší konec a než po čtvrthodině hry vyslali na branku Petera Hamerlíka první střelu, prohrávali po brankách Růžičky a Adamského už 0:2. „Byli jsme všude o krok pozdě, Třinec nastoupil dobře, my jsme nebyli připravení. Soupeř zaslouženě vyhrál, byl lepší a z toho pramenila jejich větší střelecká aktivita,“ uznal Pilař po duelu sklesle.

Karel Pilař

V samém závěru první třetiny se Spartě podařilo snížit, poprvé (a bohužel také naposledy) v zápase se tak přiblížila na rozdíl jediného gólu. A byl to právě Pilař, který vyjel zpoza vlastní branky, prokličkoval se až do mezikruží a prostřelil Hamerlíka. „Viděl jsem, že tam byla díra, tak jsem se snažil to vyvézt sám. Obránce tam podklouznul, nebo tam měl nějaký problém. To mi hodně pomohlo v tom, že jsem to mohl projet a se štěstím jsem dal gól,“ popisoval situaci z dvacáté minuty.

Povedlo se mu tím dotáhnout na Petra Tenkráta, oba v sérii nastřádali už čtyři přesné trefy. Po základní části, kde během 25 zápasů vstřelil jen jedinou branku a přidal dvanáct asistencí, tak ve vyřazovací části přichází jeho čas. „Je tam určitě nějaká dávka štěstí. Play off mě baví, takové zápasy hraji rád. Když jsem do Sparty přišel, tak jsme se dostávali ze zadních pozic. Ani tam to nebylo špatné, ale tam jsem spíše nahrával. Nějakou vědu bych z toho, že mi to tam padá, nedělal,“ říká skromně.

Stejně jako celý tým, i Pilař teď především doufá v prodloužení série do sedmého zápasu. K tomu sparťané nutně potřebují v pondělním zápase vyhrát. „Dnes nás přejeli, takové je play off. Máme šanci jim to vrátit u nás doma a doufat v sedmý zápas. Musíme zlepšit nasazení a agresivitu a hrát lépe než dneska, takhle doma nevyhrajeme. Uvidíme, co v nás je,“ věří zkušený obránce.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Kudrna: Za výhru vděčíme Machymu

PLZ - SPA 1:5 - Vítězná odveta v Plzni!

Zikmund: Únava nemůže hrát žádnou roli

Permanentky na novou sezonu v prodeji!