17. 3. 2013 Lucie Strouhová

Souboj střelců: Adamský vs. Tenkrát

Po pěti zápasech čtvrtfinále mají oba celky své klenoty na střílení branek. V pražském celku se nejvíce radoval PETR TENKRÁT, Třinec svými zásahy drží MARTIN ADAMSKÝ. Na oba střelce jsme se podívali podrobně v pátém utkání ve Slezsku.

#83 Martin Adamský

V základní části Adamský nastřílel patnáct branek a byl až čtvrtým nejlepším střelcem Ocelářů. V play off ale dokázal načasovat formu a v pěti zápasech Spartě nastřílel už šest branek. Navíc jednu důležitější než druhou.

Poslední zásah přidal v sobotu na domácím hřišti a přidal asistenci, v důležitém pátém čtvrtfinále a nasměroval svůj celek k mečbolu. Druhá pětka Třince zkrátka Oceláře táhne kupředu.

Momenty Martina Adamského

3:54 – V přesilové hře si Adamský našel prázdné místo před brankou, ale zblízka odkrytou klec Pražanů netrefil.

11:41 – Adamský si počkal za obranou Sparty a v úniku nedal Melicherčíkovi šanci, puk mu procedil mezi betony.

31:16 - Sparta snížila na rozdíl dvou branek, Adamský byl na ledě u inkasované branky.

58:18 - Radek Bonk využil zaváhání Sparty a po asistenci Adamského pečetí vítězství Třince.

#62 Petr Tenkrát

Křídelník Tenkrát byl ve spolupráci s Tonem nebezpečným střelcem již v základní části, když se trefil osmnáctkrát. Po Novém roce ale střeleckou formu spíše hledal a sbíral asistence.

S vyřazovací částí ale kanonýr střecký prach nalezl a ve čtvrtfinále pokořil Hamerlíka čtyřikrát. Pátý zápas v Třinci ale Tenkrátovi nevyšel. Ke střele se nedostal, dvakrát pykal dvouminutovým trestem.

3:29 – Sparta hrála oslabení, Tenkrát byl prvním potrestaným mužem zápasu.

46:09 – Tenkrát znovu putoval za katr, tentokrát se provinil vysokou holí.

48:30 – Tenkrát vyjel z trestné lavice, ujal se puku a zpoza brány ho nabídnul Tonovi. Ten byl však příliš blízko.

48:40 – Z protiútoku ale Třinec navýšil stav na 5:2, tenkrát u inkasované branky.

58:18 – V power play poslal trenér Jandač na hřiště to nejlepší, co má k dispozici. Šestice hráčů včetně Tenkráta ale inkasovala, 6:3.

Statistiky 5. ČF Martin Adamský Petr Tenkrát
Góly: 1 0