30. 8. 2006 Vojtěch Gibiš

Přikryl: Udělali jsme chybu a prohráli jsme

Ve velmi okleštěné sestavě přicestovali hokejisté Sparty do Ústí nad Labem, které se dá označit za favorita první ligy. Z různých důvodů chybělo hostům devět hráčů základní sestavy, trenéři nemohli počítat ani s mladíkem Karlem Tonem, který odjel na soustředění reprezentační dvacítky. Mladí hráči Sparty však na severu Čech ostudu neudělali, chybělo jim však štěstí a zkušenost v koncovce. Velmi dobrým výkonem své mužstvo podržel brankář Petr Přikryl.
Osmadvacetiletý gólman Sparty si mohl na ústeckém ledě vzpomenout na chvíle strávené ve sparťanské juniorce. Hráči nastupující před ním totiž byli, až na pár výjimek, velmi mladého věku. Trenéři totiž v posledním přípravném zápase Sparty v České republice nemohli počítat se službami čtveřice reprezentantů ve složení Sivek, Hlinka, Marek a Stehlík. Salfický, Ptáček a Petr Ton zas dostali zasloužené volno. Hlaváč se Štrbou sice již trénují, do zápasů se však stále zapojit nemohou. Pražanům tedy v Ústí chybělo hned devět hráčů základního kádru a také reprezentant "dvacítky" Karel Ton. "Je pravda, že většina kluků, co dnes hrála, je oproti mě o hodně mladší. Ale už předem jsme věděli, že do Ústí pojedeme v takovéhle sestavě. Pro ty mladíky je ideální, že dostali tolik prostoru na ledě. Udělali jsme jednu chybu, na kterou jsme doplatili, jinak mužstvo nehrálo vůbec špatně," chválil Petr Přikryl okleštěnou sestavu Sparty, která prohrála 0:1.

Pražané si také loni v létě odskočili do Ústí nad Labem na přípravu, ale tehdy pod vedením Jaromíra Šindela prohrála 2:6. Přikryl o této prohře věděl, i když loni ve Spartě nepůsobil. "Moc dobře jsme věděli, že to kluci loni v Ústí pěkně projeli. Ale říkal jsem si, že bych mohl pustit taky šestku, že bychom zase vyhráli titul," smál se brankář spoluhráči nazývaný "Bingo". Ten si pochvaloval, že tým celý zápas dobře bránil, ale v šestapadesáté minutě vyrobil osudnou hrubku. "Byla to dost těžká situace na řešení. Jeli tři hráči Ústí na jednoho beka. Puk mi prolétl kousek od lapačky, byla to smůla. Tu situaci jsem však asi také neřešil ideálně. Ale o tom je hokej, branky padají po chybách," říkal majitel dvou ligových titulů se Spartou.

V základní hrací době skončilo utkání výhrou domácích 1:0 zásluhou skórujícího Pazourka. Oba týmy se předem dohodly, že si také vyzkouší samostatné nájezdy. V nich uspěli hosté z Prahy, když brankáře Fikrta překonali Kratěna s Dragounem. Přikryla přelstil jen člen klubu ligových kanonýrů Pavel Janků. Litoměřického rodáka v brance Sparty totiž nájezdy baví, nestresuje se při nich. "Moc branek z nájezdů nedostávám. Nájezdy jsou pro mě vždy výzvou, baví mě. Nemá cenu aby se brankář při nájezdech bál, nemá totiž co ztratit." Přikryl se tedy může stát nájezdovým specialistou. V play off 2003 jej tak využil trenér Hadamczik, který jej poslal na nájezdy místo Petra Břízy. "Uvidíme jak to bude letos. Sezona je dlouhá, tak si třeba také nějaké nájezdy zachytám. Byl bych za to jenom rád."

Na místo činu se po roce vrátil útočník Michal Dragoun. Třiadvacetiletý hráč byl loni na ledě při výbuchu, kdy prvoligové Ústí nasázelo největšímu extraligovému favoritu šest branek. "V kabině jsme o tom loňsku mluvili. A i tentokrát to byl obdobný zápas. Taky loni nám totiž chyběli nějací hráči. Chtěli jsme tu loňskou porážku odčinit, ale bohužel se nám to nepovedlo," litoval Dragoun, který Ústí nad Labem vypomáhal v sezonách 2003-2004 a 2004-2005. Dravému forvardovi se v přípravě daří, je zatím nejproduktivnějším hráčem Sparty se sedmi body. "Jsem velmi spokojen. Po nějakých třech letech, kdy se zkouším do Sparty více prosadit, se mi letos konečně daří. Dostávám dost prostoru na ledě, za což jsem moc vděčný."

Přesto se ani jemu nepodařilo v základní hrací době vstřelit branku domácímu gólmanovi Fikrtovi, který chytal ve velké pohodě. "Každý gólman se dá ale překonat. Dělali jsme chyby v tom, že jsme ve finální fázi místo střely hledali ještě nějaké jiné zakončení či hráče," hledal příčiny neúspěchu Michal Dragoun. Co se mladíkovi s pětadvacítkou na dresu nepovedlo během šedesáti minut,to mu vyšlo při nájezdech. Dragoun se nerozpakoval a našel skulinu pod Fikrtovým betonem. "Mám na nájezdy připravené dvě varianty zakončení. Zvolil jsem tuhle, protože jsem takhle skóroval při přípravě v Německu." Mladíci ve sparťanském dresu dostávají mnoho příležitostí, což se však projevuje i na jejich únavě. Mimo zápasů a tréninků čeká každý den hráče totiž také posilovna. "Pokud budu mluvit za sebe, tak se cítím dost špatně. Odehrál jsem všechna přípravná utkání. V neděli jsem ani nedokončil trénink, protože jsem dostal křeče do nohou. Příprava je ale od toho. Pokud to teď ošidíte, tak se to projeví na konci sezony," uzavřel Michal Dragoun.

AKTUÁLNĚ NA HCSPARTA.CZ

Sparta On Air s Matějem Machovským!

Sparťanská abeceda 2019/2020 - II. díl

Sparťanská abeceda 2019/2020 - I. díl

​Sbohem, velký šéfe!