6., neděle 21. 9. 2008
Sparta - Znojmo SPA - ZNO
Sparta: Pöpperle (Duba) - Černošek, Gulaši, L.Procházka, Hanzlík, Ptáček, Cunik, Bolf, Vojta - Látal, Výborný, Ručinský - Netík, Broš, Kratěna - Ton, Langhammer, Podlešák - Dragoun, Hrdel, Hromas.
Znojmo: Trvaj (Kameš) - Tesařík, Bičánek, Švrček, Mojžíš, Chvátal, Štach, Kotaška, Mrázek - Selingr, R.Procházka, Erat - Plášek, Haman, Svoboda - Demel, Meidl, Růžička - Kucharczyk, Čachotský, Beroun.
Branky a nahrávky: 26. Ručinský (Látal), 48. Černošek (Kratěna) - 16. Růžička (Meidl). Vyloučení: 5:8. Využití: 2:0. Diváci: 5056.
Také k druhému domácímu vítězství stačily Spartě dvě branky, tentokrát již však znamenaly vítězství tříbodové. I tentokrát však Sparta prohrávala. Ale v druhé a třetí třetině dokázala výsledek otočit a navíc dále neinkasovat. Tím se Holešovičtí posunuli na čtvrté místo a číhájí na možnost postupu na vyšší příčky.

Po úspěchu v Třinci nastoupila Sparta opět s pozměněnými útoky, do branky se naopak znovu postavil Tomáš Pöpperle. Znojmu chyběla ikona klubu Jiří Dopita, na průběhu prvního dějství to ale nebylo znát. Orli byli na začátku aktivnější, první nebezpečnou střelu vypálil na sparťanského brankáře Růžička. Do šance se pak dostali sparťané Ručinský s Výborným, na Trvaje však nevyzráli.

Sparta mohla udeřit v přesilovce, mladý obránce Gulaši pálil z dálky. Halou to zašumělo, branková konstrukce se zavlnila ale jen zvenku. Obě mužstva se rozjížděla velmi pomalu, nahrávky postrádaly přesnost. Opticky mělo navrch Znojmo, a když se Kratěnovu útoku v patnácté minutě po dlouhém závaru nepodařilo kombinaci dovést ke gólu, udeřilo Znojmo krátce poté na druhé straně. Václav Meidl nahodil puk před brankoviště a Martin Růžička sklepl puk do spodní části branky a sparťanský gólman na teč už nedokázal zareagovat. Znojmo do druhé třetiny náskok udržet a Spartu až do první přestávky k ničemu nebezpečnému nepustilo.

Po pauze se domácí výrazně zvedli, po úvodním náporu pálil opět Gulaši, krátce po něm neuspěl Ton z rychlého úniku a na dobře chytajícího Trvaje nevyzrál ani z blízka Kratěna. Znojmo se bránilo obětavě, často jim nezbylo než vyhazovat na zakázané uvolnění. Vyrovnání se tak fanoušci v TESLA Areně dočkali při vyloučení Mrázka, který vyhodil puk do hlediště z vlastní obranné třetiny. Před branku hostí se nastěhoval první útok, a když Martin Ručinský jedovatě vystřelil přes skrumáž před brankou, puk se zastavil až o vnitřní síť znojemské svatyně. Ručinský se tak dočkal premiérového gólu ve sparťanském dresu a pobídl svůj klub k obratu utkání.

Domácí pokračovali v útocích, krátce po vyrovnání mohl zvýšit na 2:1 unikající Podlešák. Jiří Trvaj si vyjel z branky a jeho střelu zneškodnil. Krátce na to už podruhé v zápase unikal Petr Ton, znovu neuspěl. Sparta, ačkoli dokazovala svou přesilu neustálou aktivitou před soupeřovou bránou, stav zůstával stále stejný. Nic na tom nezměnila ani přesilovka 5:3, na kterou ke konci 2. části nastoupilo známé rudé komando s pěti útočníky. Po čtyřiceti minutách tedy hráči odcházeli do kabin za nerozhodného skóre 1:1.

Poslední část nezačala, jak většina diváků jistě doufala, náporem domácích, ale podobným nedůrazem jako na začátku utkání. V přesilovce hostů se dostal do slibné šance znojemský Roman Erat, prostřelit Pöpperleho se nepodařilo ani Selingrovi. V utkání plynulo hodně rychle, přiliš se nepřerušovalo. Pískat rozhodčího Šindlera nutily téměř jen fauly Znojma.

Když si na trestnou lavici sedl Švrček za vysokou hůl, potvrdilo se časté tvrzení, že utkání rozhodují přesilovky. Kratěna od mantinelu přesně namazal obránci Černoškovi a ten pálil nechytatelně k tyči. Druhý gól Spartu uklidnil, začala hrát zodpovědněji a přestala být tolik agresivní. Ani Orli se příliš dopředu nehnali, spíše se spoléhali na rychlé brejky, ke kterým neměli pohříchu příliš příležitostí. Po tutovce Netíka s Kratěnou, kterým překážely Trvajovy hbité betony, neuspěla ani kombinace na druhé straně v režii Kucharczyka a Čachotského.

Konec třetiny přinesl nakonec pětitisícové návštěvě v holešovické hale dramatickou zápletku. Po zoufalé závěrečné snaze Znojemských o vyrovnání potrestali rozhodčí v 59. minutě sparťana Gulašiho za sekání. Hosté se tak v šesti pokoušeli přemoct čtyři bránící hráče Sparty. Ani aktivní Erat, ani jeho kolega Selingr se však neprosadili a Holešovičtí těsné vedení uhájili vyhozením z pásma.

Jak to bývá obvyklé u zápasů s nízkým počtem branek, hráči utkání byli vyhodnoceni oba brankáři, Jiří Trvaj a Tomáš Pöpperle.

František Výborný (Sparta): "Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání a také samotný průběh to potvrdil. Znojmo se navíc dostalo do vedení, takže si tohoto vítězství vážíme. Bojovnost a počet střel od druhé třetiny hovořily v náš prospěch, přesto bylo utkání otevřené až do konce."

Václav Baďouček (Znojmo): "Naše mužstvo odevzdalo kvalitní výkon. Ve hře pěti proti pěti jsme byli Spartě více než rovnocenným soupeřem. Bohužel utkání v náš neprospěch rozhodly přesilovky, v kterých domácí dokázali dvakrát skórovat a zápas tak zlomit na svou stranu."