42., úterý 25. 1. 2005
Zlín - Sparta ZLN - SPA
Zlín: Murín - M. Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Kudělka, Nosek, Zubíček, Vosátko, Galvas - Balaštík, Leška, Jenáček - Okál, Čajánek, M. Erat - Mokrejš, Kristek, Záhorovský - Barinka, M. Čech I, Kováčik
Sparta: Bříza - Pilař, Jan Hanzlík, Majeský, Schnábel, Dobroň, J. Řezníček, Richter - Kratěna, Nedvěd, D. Výborný - Ton, Sivek, Hlaváč - Olesz, Broš, Chabada - Kašpařík
Branky: 4. Jenáček (Balaštík), 9. M. Erat (M. Hamrlík), 14. Barinka (Vosátko), 30. Jenáček (Balaštík, Leška) - 24. Broš (Hlaváč, Majeský), 44. Nedvěd (Ton, D. Výborný), 49. Pilař (D. Výborný, Nedvěd), 57. Nedvěd (Hlaváč). Rozhodčí: Minář - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10, navíc Schnábel (Sparta) 10 min. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3.206.
V utkání kola se spolu utkaly týmy Hamé Zlín a Sparty Praha. Po první třetině domácí vedli 3:0 a zdálo se, že pražané jsou na lopatkách. Sparta se však nevzdala, a ve třetí třetině zápas srovnala na konečných 4:4.

První třetina začala opatrnou hrou obou stran ve středním pásmu. Do první akce se dostal útok Nedvěd, Výborný, Kratěna. Po kombinaci v rohu se ale ke střele nedostali. V čase 3:24 ujel Jenáček s Balaštíkem, a prvně jmenovaný dorazil puk nad ležícím Břízou. Poté byl Martin Chabada vyloučen za podražení a hrubost na čtyři minuty. Poprvé se v přesilovce Bříza zapotil při střele Blaťáka od modré čáry. David Výborný dokázal ujet v oslabení, položil si Martin Hamrlíka i brankáře Murína, trefil však pouze tyčku. Za moment se opakovalo obdobná situace, od modré pálil Martin Hamrlík, a do samostatného nájezdu se dostal Petr Ton. Forhendový blafák mu ale Murín vychytal. Hamé využilo až další přesilovku. Na trestné lavici seděl Schnábel, a Martin Hamrlík opět střílel od modré čáry. Tentokrát před brankou tečoval Martin Erat a bylo to 2:0. Kombinace Broše s Oleszem vyzněla naprázdno, stejně jako střela Olesze od modré čáry. Souhru Nedvěda s Kratěnou zastavil ofsajd. Tisněný Petr Ton mezi kruhy nestačil tečoval Nedvědovu přihrávku. Ve čtrnácté minutě obešel Peter Barinka kličkou obránce Hanzlíka, a stejně si poradil i s brankářem Břízou, a Hamé odskočilo na tříbrankový náskok. Rychlík Petr Ton se opět řítil sám na Murína, zvolil střelu z mezikruží a trefil tyč. V přesilovce Sparty se do šance dostal pouze Broš, s jeho střelou si ale Murín poradil. Ani další přesilovku Sparta nevyužila. Hlaváč sice nahrával na teč Sivkovi, ale ten měl k puku daleko.

Druhou třetinu zahájil střelou z pozice mezi kruhy Čajánek, Bříza byl však připraven. Od modré čáry střílel Galvas, Bříza pouze vyrazil, ale Barinka nebyl schopen prostřelit klečícího brankáře Sparty. Potřetí ujel zlínské obraně Petr Ton, ale ani tentokrát neuspěl. Murín vytěsnil puk mimo své tyče. Ve čtvrté minutě druhé třetiny si vzal puk na modré Broš a prokličkoval se až před Murína, a mezi jeho betony umístil puk do sítě. Závar před brankou rozpoutal útok Hlaváč, Výborný, Nedvěd, ale Murín odolal. Krátce po vyloučení Kratěny, šel na lavici hanby i Balaštík, a hrálo se ve čtyřech na obou stranách. Po Hlaváčově nahrávce střílel z ostrého úhlu Výborný, Murín byl však na místě. V následné zkrácené přesilovce Sparty ujel po křídle Kristek, ale i Bříza byl připraven. V polovině zápasu rozebrala obranu Sparty trojice Balaštík, Leška, Jenáček. Právě Martin Jenáček, nové křídlo prvního útoku, stanovilo stav 4:1 pro Zlín. V době kdy na trestné lavici seděl Petr Nedvěd, trefil Miroslav Blaťák břevno. O chvíli později vyslal Martin Čech chytrou nahrávku do brankoviště, ale Bříza byl na místě. Dva na jednoho pádili Okál s Čajánkem, Čajánek pálil nad svatyni hostí. Druhou třetinu také okořenil konflikt Roberta Schnábela s domácím Petrem Čajánkem. V závěru druhé třetiny měly obě strany po šanci. Nejprve na modré zaváhal Dobroň, Martin Čech najížděl proti osamocenému Břízovi, ten mu ale puk holí vypíchl. Na druhé straně, pronikl před Murína dravý Olesz, ale nezakončil přesně.

Krátce po začátku poslední dvacetiminutovky se pokusil o symbolický tlak Brošův útok, k ničemu to však nevedlo. Sparta přidala další branku při Vosátkově vyloučení. Z rohu nahrával Ton, a nikým nekrytý Nedvěd poslal puk mezi Murínovým betonem a tyčkou do branky. Přesto Hamé nadále vedlo o dvě branky, a navíc měli možnost přidat i další při Schnábelově vyloučení. Leška však poloodkrytou klec minul. Stejně neúspěšně se vedlo i dvojici Martin Hamrlík, Martin Erat. Hamrlík tradičně střílel od modré, Erat přebral puk, ale Bříza se již přelstít nenechal. V osmačtyřicáté minutě hrála přesilovku pro změnu Sparta, a skóre se opět měnilo. Nedvěd nahrál Pilařovi stojícímu před brankou, a ten nepříliš prudkou střelou stanovil průběžné skóre 4:3. V čase 55:55 byl vyloučen Pilař za krosček, a s hosty se to již nevypadalo dobře. Avšak v oslabení vypíchl puk Hlaváč, vystřelil, Murín puk vykopl pouze k číhajícímu Nedvědovi, a pro něj již nebylo problém vyrovnat. Hamé nadále pokračovalo v přesilovce. Od modré střílel Hamrlík, Erat opět tečoval, ale mimo tyče sparťanské branky. Další střelu od modré přidal tento večer agilní Blaťák, Bříza však našel puk ve výstroji. V poslední sekundě normální hrací doby si vybruslil zpoza branky Výborný, Murín se štěstím chytil.

První šanci v prodloužení měl zlínský Nosek, klečící Bříza se vyvést z rovnováhy nedal. Od modré čáry zkoušel střelecké štěstí Hlaváč, Murín zasáhl betonem. Na protější straně kluziště objel Čajánek branku, nahrál Eratovi, Bříza však včas zasáhl betony. Zpoza brány nahrál Hlaváč Sivkovi, ten nabídnutou šanci spálil. Mezi modrou čárou a kruhy k ráně napřáhl Ondřej Kratěna, Murín ale střelu bez problémů zlikvidoval. Sedm sekund před vypršením nastaveného času dopravil puk do sítě agilní Erat, rozhodčí po poradě s videorozhodčím gól neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Jelikož po sporné situaci zhasla světla, musel se zápas dohrát pouze za bodového osvětlení.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): "Po první třetině jsme sice vedli 3:0, ale nebylo to tím , že bychom byli lepší. Dělali jsme hodně chyb, naštěstí nás podržel gólman Murín. Vedení o tři góly jsme měli ve třetí třetině ubránit, ale rozhodly góly v přesilovce. Sparta sehrála početní výhodu lépe než my, dostala se na kontakt a pak přišla hloupá chyba před čtvrtým gólem. Přesto zisk bodu nebereme jako neúspěch."

Slavomír Lener (Sparta): "Nehledě na výsledek jsem spokojený s hrou. Byli jsme aktivní a dostali Zlín pod tlak. I začátek jsme měli dobrý, vytvořili jsme si tři tutovky, ale brankář Murín domácí několikrát zachránil. Za nepříznivého stavu mužstvo ukázalo svou sílu, hráči to mají v hlavě srovnané. Jsme rádi, že máme bod. Jsem přesvědčený, že na konci prodloužení byl hráč Zlína v brankovišti. Podle mě nebylo o čem diskutovat."