SPA - LIB 3:2p - Sparta otočila zápas proti Tygrům

11., pátek 15. 10. 2010
Sparta - Liberec SPA - LIB
Sparta: Pöpperle - Vykoukal, Zacpálek, Philipp, Jan Hanzlík, O´Brien, Gulaši, Salcido - Ton, Broš, Hromas - Kůrka, D. Výborný, Smoleňák - Pacovský, Y. Treille, Bartánus - Koreis, Tůma
Liberec: Pinc - Hunkes, Výtisk, Trončinský, Derner, Moravec, Čakajík, Rýgl, Holub - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Podkonický, Vak, M. Hořava - Klimenta, Plodek, Víšek - Jech, Urban, Ondřej
Branky a nahrávky: 36. Hromas (Broš), 58. Y. Treille (Ton, Vykoukal), 64. Ton (Broš) - 18. Kudrna (Moravec, Dušek), 35. Nedvěd (Kudrna). Rozhodčí: Mikula, Šír - Bryška, Novák. Vyloučení: 4:6, navíc Broš (Sparta) 10 min. Bez využití. Diváci: 5223. Průběh utkání: 0:2, 3:2.
P r a h a - Po několika prohrách Sparta získala dva body za výhru v prodloužení. Ani jeden z týmů nepředvedl oslnivý výkon a remíza po základní hrací době byla spravedlivá. Bonusový bod vystřelil pro domácí Petr Ton, který vsítil svůj první letošní gól.

V úvodu utkání prověřil Pince zatím spící kanonýr Ton, na druhé straně zahrozil Hunkes. Hrálo se na obou stranách opatrně, puk se nejčastěji nacházel v rozích kluziště. V sedmé minutě nabídli hosté domácím přesilovou hru, sparťané se však nedokázali usadit v útočném pásmu, a tak nemohli Pince ohrozit. Po zbytek prvního dějství mohlo pět tisíc fanoušků vidět marnou snahu Sparty o založení kloudné akce.

Holešovičtí se sice po většinu hrací doby nacházeli v blízkosti liberecké branky, ale hlavně kvůli špatným přihrávkám a častým prohraným osobním soubojům se nedostali do střelecké pozice. V osmnácté minutě tak zahrozil soupeř. Po zmatku v domácí obraně se k puku dostal Jaroslav Kudrna, který neměl problém překonat po rychlé souhře ležícího Pöpperleho.

Sparta si do druhé třetiny přenesla početní výhodu po vyloučení střelce úvodní branky , ale nedokázala si vytvořit žádný tlak. Stejně si vedla i v další přesilové hře po vyloučení Podkonického. Jedinou výraznější šanci, kdy zůstal puk ležet před brankou a Pinc se už jen nemohoucně válel v brankovišti, nikdo nezužitkoval a Liberec se i tentokrát ubránil.

Ve dvanácté minutě se dostal do velké šance aktivní Dušek, který zkoušel nadvakrát překonat Pöpperleho, který Spartu tentokrát podržel. Na druhé straně si dobře najel Ton, ale v dobré pozici trefil Pince do ramene. V patnácté minutě zakončoval Dušek akci dva na jednoho, k vyraženému puku se jako první dostali hostující hráči a Petr Nedvěd zvýšil vedení Tygrů.

Domácí dokázali brzo odpovědět. Broš zavezl puk do útočného pásma, jeho prudkou střelu Pinc vyrazil a k puku se dostal Karel Hromas. Ten zpoza brankové čáry nastřelil puk na libereckého gólmana, který si puk sám srazil do branky. V závěru druhého dějství zlepšili Holešovičtí hru, ale jejich útočné snahy zbrzdilo vyloučení Vykoukala, který hákoval unikajícího libereckého hráče.

Třetí třetinu tak začal domácí tým ve čtyřech. Brzy po návratu Vykoukala na led se Sparta provinila znovu, když hrála v šesti. V následujících minutách se nedokázali prosadit ani Klimenta, ani Smoleňák na druhé straně a domácím tak rychle ubýval čas na vyrovnání. V polovině třetí části se do šance probíjel Bartánus, ale v tísni zakončil vedle liberecké branky.

V závaru před Pincem nedokázali puk protlačit do branky Koreis ani Hromas, v další útočné situaci se stejně vedl i Smoleňák. Ve čtyřiapadesáté minutě hráli v šesti i hosté a Sparta tak měla příležitost srovnat skóre v přesilové hře. Tu sice nevyužila, ale necelé tři minuty před koncem dokázal střelou od mantinelu zpoza obránce překonat Pince Yorick Treille, jehož nenápadná střela proklouzla gólmanovi Tygrů za záda.

Po faulu Vaka nastoupila Sparta do prodloužení ve čtyřech proti třem, ale opět nedokázala početní výhodu zúročit. Tím, kdo celý zápas rozhodl, byl nakonec trápící se Petr Ton, který svou prudkou střelou získal druhý bod pro Spartu.

Miloš Holaň (Sparta): Musím hráče pochválit a poděkovat fanouškům, že při nás stojí. I díky nim se nám podařilo vydolovat další bod. Myslím, že hráči potřebují cítit tu chválu, že to nezabalili, protože jsme neměli jednoduchou situaci, prohrávali jsme 0:2, ale nikdo nesložil zbraně. Byli jsme pořád aktivní a dohrávali souboje, snažili jsme se jít do útoku a zjednodušit hru, když Liberec hrál velice dobře vzadu. Vážím si toho, že to hráči nezabalili a přišla odměna v podobě toho gólu v prodloužení.

Filip Pešán (Liberec): My jsme vstoupili do utkání slušně, měli jsme dobrý pohyb po hřišti, ale první takovou trhlinu dostal náš výkon, poté co jsme vstřelili branku na 2:0, když jsme v dalším střídání inkasovali. Ve třetí třetině Sparta přidala obrátky, dostali jsme se pod tlak, který jsme neustáli a myslím, že po tom průběhu hry je pro nás výsledek docela krutý. Myslím, že kdybychom udrželi vedení 2:0 do konce druhé třetiny, měla by to Sparta o něco těžší. Takhle snížila a nakoplo jí to.